< Tapahtumat

Otto ja Romulus-autot keräävät metallit ja vaaralliset jätteet talteen alla olevan aikataulun mukaan

12.05.2018
Otto ja Romulus-autot keräävät metallit ja vaaralliset jätteet talteen alla olevan aikataulun mukaan
Rosk'n Rollin vaarallisen jätteen keräysauto Otto ja metalliromun keräysauto Romulus kiertävät Itä- ja Länsi-Uudellamaalla keräämässä talteen asukkaiden ja mökkiläisten vaaralliset jätteet ja metalliromut. Yritysten jätteet on toimitettava jäteasemalle.
Paikka: Söderkulla, Box, Spjutsund, Kalkkiranta, Gumbostrand, Sipoonranta

Muistathan että kotitalouksien metalliromua ja vaarallista jätettä voi viedä ympäri vuoden maksutta jäteasemille niiden aukioloaikoina. Ole hyvä ja luovuta jätteet aina suoraan keräysauton henkilökunnalle.

Päivämäärä: 12.5.2018

Söderkulla, K-Market  klo 9.00-9.25

Box, moottoripyöräkorjaamon piha klo 9.50-10.15

Spjutsund, venesatama  klo 10.35-11.00

Kalkkiranta, grilli klo 11.30-11.55

Gumbostrand, laituri klo 12.45-13.10

Sipoonranta, ekopiste  klo 13.30-13.50

Katso tarkemmat ohjeet kotisivulta tai seinäkalenteristamme.

http://www.rosknroll.fi/vastaanottopisteet/kiertavat-keraykset/romulus-ja-otto-keraysautot/

Lisätietoa: Rosk’n Roll -jätehuoltopalvelun asiakaspalvelu 020 637 7000


Järjestäjä: Rosk’n Roll -jätehuoltopalvelu
Puhelinnumero: 020 637 7000

Viimeksi muokattu
27.03.2018