Yhdessä lasten ja nuorten puolesta – Tervetuloa Planet Youth -verkostotilaisuuteen 13.5.2025!

Verkostotilaisuus on avoin kaikille kiinnostuneille ja suunnattu erityisesti vanhemmille ja huoltajille sekä tavalla tai toisella lasten ja nuorten hyvinvoinnin edistämisen kanssa työskenteleville järjestöille, seuroille ja muille sidosryhmille. Tilaisuudessa kuulet, miten Planet Youth -prosessi Sipoossa etenee, Sipoon 8. ja 9. -luokkalaisille tehdyn kyselyn tuloksista sekä siitä, mitä ennaltaehkäisyyn suuntavia toimenpiteitä tulosten pohjalta tehdään tänä vuonna. Kyselyn pohjalta suunnitellaan toimintaa, joka edistää kaikenikäisten sipoolaisten lasten ja nuorten hyvinvointia.

Tervetuloa keskustelemaan yhdessä lasten ja nuorten hyvinvoinnin edistämisen ennaltaehkäisevistä toimista Sipoon Juhlatalolla tiistaina 13.5. klo 18–20. Tilaisuudessa on kahvitarjoilu.

Toivomme paikalle mahdollisimman monta sipoolaista vanhempaa tai huoltajaa sekä jokaisesta järjestöstä, seurasta ja vanhempainyhdistyksestä 1–2 edustajaa, sillä Planet Youth -työtä tehdään yhdessä lasten ja nuorten puolesta.

Ilmoittaudu mukaan tällä verkkolomakkeella viimeistään 27.4.
Tervetuloa!

 

Verkkosivuiltamme voit lukea lisää mallin etenemisestä ja tehdyistä toimenpiteistä: Planet Youth – Lasten ja nuorten hyvinvoinnin edistämisen Sipoon malli.

Voit myös seurata työtämme Instagramissa @PlanetYouthSipooSibbo tai Facebookissa.

 

Viimeksi muokattu 11.04.2025