Aukioloajat ja yhteystiedot

Sipoon kirjastojen yhteinen palvelunumero 
09 2353 6003
Helle-verkkokirjasto

Aukioloajat 1.9.2020 lähtien

Pääkirjasto

ma-to 9–20

pe-la & päivä ennen arkipyhää 9–16

paakirjasto@sipoo.fi

**************************
Söderkullan kirjasto

Palveluajat

ma-ke 10–20

to-pe & päivä ennen arkipyhää 10–16

 

Omatoimiajat

ma-to 7–21

pe-la 7–18

su 10–18

soderkulla.kirjasto@sipoo.fi



Henkilökunnan yhteystiedot

 

Ethän käytä sähköpostia luottamuksellisten tai henkilökohtaisten tietojen lähettämiseen.

 

Kirjastopalvelupäällikkö
Lea Kuusirati
+358504433635
lea.kuusirati@sipoo.fi
Työhuone pääkirjastossa


Johtava kirjastonhoitaja, Sipoon pääkirjasto (Nikkilä)
Ulla Salento
+358401914344
ulla.salento@sipoo.fi

Kirjastopedagogi, Söderkullan kirjasto
Tuula Rönkä
+358401914345
tuula.ronka@sipoo.fi


Erikoiskirjastovirkailija
Annette Broman
+358401914496
annette.broman@sipoo.fi

Kirjastotuottaja
Paola Dadda-Lönnström
+358401935021
paola.dadda-lonnstrom@sipoo.fi

Kirjastonhoitaja
Aleksi Haapanen
+358401914350
aleksi.haapanen@sipoo.fi

Kirjastovirkailija (oppisopimus)
Feeja Haarmann
+358401914349
feeja.haarmann@sipoo.fi

Kirjastonhoitaja
Mikko Heliölä
+358401914349
mikko.heliola@sipoo.fi
Söderkullan kaukolaina-asiat, sarjakuvanäyttelyt

Kirjastovirkailija
Charlotta Järvinen
+358505439420
charlotta.jarvinen@sipoo.fi
Laskutus ja perintä, pääkirjaston kaukolaina-asiat

Kirjastonhoitaja
Katja Kononoff
+358401914439
katja.kononoff@sipoo.fi

Kirjastonhoitaja
Jenni Santaholma
+358505189573
jenni.santaholma@sipoo.fi

Kirjastovirkailija
Calle Lindroos
+358406372217
calle.lindroos@sipoo.fi

Erikoiskirjastovirkailija
Linda Åkerlund
+358401455784
linda.akerlund@sipoo.fi

Erikoiskirjastovirkailija 
Matleena Saarninki
+358401914349
matleena.saarninki@sipoo.fi

Kirjastovirkailija
Anni Salonen
+358401914350
anni.salonen@sipoo.fi

Kirjastovirkailija
Erica Skogster
+358401914350
erica.skogster@sipoo.fi

Kirjastovirkailija
Kerttu Tiisler
+358401914350
kerttu.tiisler@sipoo.fi

Harjoittelija
Pauliina Blyborg
+358401914350
pauliina.blyborg@sipoo.fi

 

Kirjastoauto

Porvoon kirjastoauto kulkee Sipoon kouluihin ja päiväkoteihin joka toinen perjantai. Sipoon kirjastovirkailija on mukana bussissa.

Kirjastoauton pysäkit ja aikataulu 2020-2021 (pdf)

Tiedustelut: linda.akerlund@sipoo.fi 040 145 5784 
Bussin suoranumero: 0400-214948


Kirjaston kotipalvelu

09 2353 7032 (tiistaisin ja torstaisin klo 9-10)
kirjasto.kotipalvelu@sipoo.fi


Viimeksi muokattu 22.10.2020

 

 

Sipoon kirjastojen yhteinen
palvelunumero 09 2353 6003

Helle-verkkokirjasto

På svenska



Facebook

Kirjaston Facebook-sivu

#librarysipoo

Kirjaston Instagram-sivu

YouTube

Kirjaston YouTube-kanava