Nuorisovaltuusto 2019-2021

Nuorisovaltuuston puheenjohtaja vuonna 2019 on
Ville Haikonen ja varapuheenjohtaja on Linda Sundqvist.

Nuorisovaltuuston edustajat kunnanvaltuustossa, lautakunnissa ja jaostoissa

 

 

 

 

Nuorisovaltuutetut 2019-2021:

Kungsvägens skola
Erin Söderqvist erin.soderqvist(at)gmail.com

Sipoonjoen koulu
Lotta Laasonen  lotta.laasonen(at)edu.sipoo.fi 
Camila Tuisku  camila.tuisku(at)gmail.com 
Ahti Pokkinen  ahti.pokkinen(at)gmail.com / ahti.pokkinen(at)sipoo.fi

Sipoonlahden koulu
Alice Laasonen Alice(at)taikapallo.com

Sibbo gymnasium
Lydia Grönholm  lydia.gronholm(at)gmail.com / lydia.gronholm(at)sipoo.fi
Fanny Jonasson  fanny.jonasson(at)gmail.com / fanny.jonasson(at)sipoo.fi
Lotta Selänniemi  lselanniemi(at)gmail.com 
Anni Tåg anni.tag00(at)gmail.com

Sipoon lukio
Ville Haikonen  ville.haikonen(at)sipoo.fi

Muut 13-20 -vuotiaat sipoolaiset
Emil Granström  ekbrans(at)outlook.com  / emil.granstrom(at)sipoo.fi
Peter Lindgren  petlin1999(at)gmail.com 
Linda Sundqvist  linda.sundqvist(at)aol.fi 
Timi Turpeinen  timi.turpeinen(at)gmail.com / timi.turpeinen(at)sipoo.fi

Kunnanhallituksen edustajat nuorisovaltuustossa
Clara Lindqvist, clara.lindqvist(at)sipoo.fi
Linda Karhinen, linda.karhinen(at)sipoo.fi

Nuorisovaltuuston sihteeri
nuorisopalvelupäällikkö
Mia Liljeberg, mia.liljeberg (at) sipoo.fi

På svenska




Viimeksi muokattu 22.11.2019



Nuorisovaltuuston seuraavat kokoukse


Keskiviikkona 18.12.2019 klo. 18.00 Ravintola Sipoon kellari

Hyödyllisiä linkkejä:

Nuortenideat.fi
Nuva ry
Nuva ry:n Uudenmaan piiri
Suomen nuorisoyhteistyö Allianssi
Koppari.fi