Johtoryhmä 

 

På svenska



Mikael Grannas
Kunnanjohtaja
Mikael Grannas
+358407529803
Tehtävät ja vastuualueet:
- Kokonaisvastuu kunnan toiminnasta ja taloudesta
- elinkeinoasiat

Talousjohtaja
Pekka Kivilevo
Lukkarinmäentie 2, 04130 Sipoo
+358442641750
pekka.kivilevo@sipoo.fi

Ilari Myllyvirta
Tekninen johtaja
Ilari Myllyvirta
+358401914574

Kehitysjohtaja
Pirjo Siren
Martinkyläntie 94, 04130 Sipoo
+358504383539
pirjo.siren@sipoo.fi

 

 

 

Leena Kokko
Sosiaali- ja terveystoimen johtaja
Leena Kokko
+358505772732

Sivistysjohtaja
Jukka Pietinen
Lukkarinmäentie 2, 04130 Sipoo
+358505311624
jukka.pietinen@sipoo.fi

 
CDO. Chief Digital Officer
Ethel Eriksson
Kuntala
+358401916072

Hallintopäällikkö
Lilian Andergård-Stenstrand
+358 4066 28922
lilian.andergard-stenstrand@sipoo.fi

Henkilöstöpäällikkö
Jan Rosenström
+358 40191 6001
jan.rosenstrom@sipoo.fi

Tiedottaja
Paula Ropponen
+358401914598

Henkilöstön edustaja

Annette Lindfors
annette.lindfors@sipoo.fi

Johtoryhmän sihteeri

Johdon assistentti
Marianne Winter
+358401914205
marianne.winter@sipoo.fi

 

Huom! Ethän käytä sähköpostia luottamuksellisten tai henkilökohtaisten tietojen lähettämiseen.

Viimeksi muokattu 10.02.2020