Koulu ja opiskeluterveydenhuollon yhteystiedot

Ota yhteyttä kouluterveydenhoitajaan Wilman kautta, puhelimitse tai sähköpostilla. Ethän lähetä sähköpostilla luottamuksellista tai henkilökohtaisia tietoja. Myös huoltajat voivat olla yhteydessä terveydenhoitajaan lapsen hyvinvointiin liittyvissä asioissa.

Terveydenhoitajan vastaanotolle voi tulla ilman ajanvarausta. Terveydenhoitajan kautta voi myös varata ajan koululääkärille.

Koulu

Terveydenhoitaja

Borgby skola



Johanna Rosenberg, 050 528 8851
johanna.rosenberg@sipoo.fi

Boxby skola

Carola Klemets, 040 647 5142
carola.klemets@sipoo.fi

Gumbostrands skola

 

Carola Klemets, 040 647 5142
carola.klemets@sipoo.fi

Jokipuiston koulu

Johanna Rosenberg, 050 528 8851
johanna.rosenberg@sipoo.fi

Keuda

Nora Sjöholm, 050 463 8593
nora.sjoholm@sipoo.fi

Kungsvägens skola

Helena Alden-Nieminen, 050 362 5278
helena.alden-nieminen@sipoo.fi

Kyrkoby skola

Lotta Kääriäinen, 050 409 5438
lotta.kaariainen@sipoo.fi

Leppätien koulu

Lotta Kääriäinen, 050 409 5438
lotta.kaariainen@sipoo.fi

Lukkarin koulu

Tiina Hakamaa, 040 191 4295
tiina.hakamaa@sipoo.fi

Norra Paipis skola

Johanna Rosenberg, 050 528 8851
johanna.rosenberg@sipoo.fi

Salpar skola

Sabina Kekki, 040 356 4794
sabina.kekki@sipoo.fi

Sibbo gymnasiet

Helena Alden-Nieminen, 050 362 5278
helena.alden-nieminen@sipoo.fi

Sipoon lukio

Nora Sjöholm, 050 463 8593
nora.sjoholm@sipoo.fi

Sipoonjoen koulu

Julia Klippi, 040 191 6049
julia.klippi@sipoo.fi

Sipoonlahden koulu



Luokat 1-4
Sabina Kekki
040 356 4794
sabina.kekki@sipoo.fi
Luokat 5-6
Nora Sjöholm
050 463 8593
nora.sjoholm@sipoo.fi




Luokat 7-9 ja pienluokat
Anne Grannas
040 191 4303
anne.grannas@sipoo.fi

Söderkulla skola

Sabina Kekki, 040 356 4794
sabina.kekki@sipoo.fi

Södra Paipis skola

Johanna Rosenberg, 050 528 8851
johanna.rosenberg@sipoo.fi

Talman koulu

Lotta Kääriäinen, 050 409 5483
lotta.kaariainen@sipoo.fi

Kutsuntojen terveystarkastukset

Terveydenhoitaja Helena Alden-Nieminen
050 362 5278, helena.alden-nieminen@sipoo.fi

Terveydenhoitaja Nora Sjöholm
050 463 8593, nora.sjoholm@sipoo.fi

Koulu- ja opiskeluterveydenhuollon vastaava terveydenhoitaja

Satu Pulkkinen
050 465 1369, satu.pulkkinen@sipoo.fi

Palvelupäällikkö

Marjo Karppinen
050 329 9418, marjo.karppinen@sipoo.fi

På svenska

Viimeksi muokattu 25.08.2020