Koulu ja opiskeluterveydenhuollon yhteystiedot

Ota yhteyttä kouluterveydenhoitajaan Wilman kautta, puhelimitse tai sähköpostilla. Ethän lähetä sähköpostilla luottamuksellista tai henkilökohtaisia tietoja. Myös huoltajat voivat olla yhteydessä terveydenhoitajaan lapsen hyvinvointiin liittyvissä asioissa.

Terveydenhoitajan vastaanotolle voi tulla ilman ajanvarausta. Terveydenhoitajan kautta voi myös varata ajan koululääkärille.

Koulu

Terveydenhoitaja

Borgby skola



Johanna Rosenberg, 0505288851
johanna.rosenberg@sipoo.fi

Boxby skola

Carola Klemets, 0406475142
carola.klemets@sipoo.fi

Gumbostrands skola

 

Carola Klemets, 0406475142
carola.klemets@sipoo.fi

Jokipuiston koulu

Johanna Rosenberg, 0505288851
johanna.rosenberg@sipoo.fi

Keuda

Satu Pulkkinen, 465 1369
satu.pulkkinen@sipoo.fi

Kungsvägens skola

Helena Alden-Nieminen, 050 362 5278
helena.alden-nieminen@sipoo.fi

Kyrkoby skola

Carola Klemets, 040 647 5142
carola.klemets@sipoo.fi

Leppätien koulu

Carola Klemets, 040 647 5142
carola.klemets@sipoo.fi

Lukkarin koulu

Yvonne Wickholm, 050 522 2798
yvonne.wickholm@sipoo.fi

Norra Paipis skola

Johanna Rosenberg, 050 528 8851
johanna.rosenberg@sipoo.fi

Salpar skola

Annica Ylinen, 040 184 7931
annica.ylinen@sipoo.fi

Sibbo gymnasiet

Helena Alden-Nieminen, 050 362 5278
helena.alden-nieminen@sipoo.fi

Sipoon lukio

Sabina Kekki, 040 356 4794
sabina.kekki@sipoo.fi

Sipoonjoen koulu

Julia Klippi, 040 191 6049
julia.klippi@sipoo.fi

Sipoonlahden koulu



Esiopetus ja luokat 1-3
Annica Ylinen
040 184 7931
annica.ylinen@sipoo.fi




Luokat 4-9 ja pienluokat
Anne Grannas
040 191 4303
anne.grannas@sipoo.fi

Söderkulla skola

Annica Ylinen, 040 184 7931
annica.ylinen@sipoo.fi

Södra Paipis skola

Johanna Rosenberg, 050 528 8851
johanna.rosenberg@sipoo.fi

Talman koulu

Annica Ylinen, 040 184 7931
annica.ylinen@sipoo.fi

Kutsuntojen terveystarkastukset

Terveydenhoitaja Helena Alden-Nieminen
050 362 5278, helena.alden-nieminen@sipoo.fi

Terveydenhoitaja Satu Pulkkinen
050 465 1369, satu.pulkkinen@sipoo.fi

Terveydenhoitaja Sabina Kekki
040 356 4794, sabina.kekki@sipoo.fi

Koulu- ja opiskeluterveydenhuollon vastaava terveydenhoitaja

Satu Pulkkinen
050 465 1369, satu.pulkkinen@sipoo.fi

Palvelupäällikkö

Marjo Karppinen
050 329 9418, marjo.karppinen@sipoo.fi

På svenska

Viimeksi muokattu 10.02.2020