Neuvolan yhteystiedot

Äitiys- ja lastenneuvola

Ota yhteyttä terveydenhoitajaan sähköpostilla tai puhelimella. Löydät oman terveydenhoitajasi kotikatusi perusteella (pdf).

Ajanvaraus ja neuvonta

Ethän käytä sähköpostia luottamuksellisten tai henkilökohtaisten tietojen lähettämiseen.

Nikkilän neuvola

Nikkilä, Savijärvi, Lehtimäki
Terveydenhoitaja Piia Tapio
puh. 040 1914294, piia.tapio@sipoo.fi

Kirkonkylä, Hindsby, Jokivarsi, Myyras, Svartböle, Nikkilän kartano, Jokipuisto
Terveydenhoitaja Tiina Hakamaa
puh. 040 1914295, tiina.hakamaa@sipoo.fi

Herralankylä, Linnanpelto, Etelä-Paippinen, Pohjois-Paippinen, Kartanonrinne
Terveydenhoitaja Petra Häggblom
puh. 040 1914296, petra.haggblom@sipoo.fi

Vanikko, Talma, Martinkylä, Suursuo
Terveydenhoitaja Outi Lähdemäki
puh. 0401914297, outi.lahdemaki@sipoo.fi

Terveydenhoitaja Camilla Simonsen
puh. 040 1914298, camilla.simonsen@sipoo.fi

Söderkullan neuvola

Pähkinälehto (Graniittitie), Söderkulla, Eriksnäs, Mäntymäki
Terveydenhoitaja Maiju Borgström


puh. 040 1914299, maiju.borgstrom@sipoo.fi

Pähkinälehto (Gneissitie, Gneissikaari ja Kvartsintie), Immersby, Massby, Västerskog, Gumbostand, Hitå, Hansas, Torpanmäki, saaret.
Terveydenhoitaja Sabina Westermark
puh. 040 1914300, sabina.westermark@sipoo.fi

Taasjärvi
Terveydenhoitaja Tiina Storbjörk
puh. 040 1914301, tiina.storbjork@sipoo.fi

Box, Hangelby, Kalkkiranta, Spjutsund, Gesterby, Pigby

Terveydenhoitaja Jessica Lindroos

puh. 040 1916 083, jessica.lindroos@sipoo.fi


Vastaava terveydenhoitaja Tina Sihvo
puh. 0500 814724, tina.sihvo@sipoo.fi

Neuvolan perhetyö

Perheohjaaja Maria Lindström
puh. 040 191 4444, maria.lindstrom@sipoo.fi

Perheohjaaja Keth Nordman
puh. 040 191 4475, keth.nordman@sipoo.fi

Terveydenhoitaja Yvonne Wickholm
puh. 050 522 2798, yvonne.wickholm@sipoo.fi

på svenska

Neuvolapsykologi

Neuvolapsykologi Jenny Ansala
puh. 040 191 4535, jenny.ansala@sipoo.fi

Puhelinaika ma−to klo 12.00-12.45

Ehkäisy- ja perhesuunnitteluneuvola

Puh. 040 529 7761

Puhelinaika ma−to klo 12.00−12.45

Palvelupäällikkö Marjo Karppinen
puh. 050 3299418, marjo.karppinen@sipoo.fi




Viimeksi muokattu 21.10.2020

KÄYNTIOSOITE


Nikkilä
Jussaksentie 14
2. kerros
04130 Sipoo


Söderkulla
Amiraalintie 2
2. kerros
01150 Söderkulla 

SÄHKÖINEN ASIOINTI


Ajanvaraus 1-3 -vuotiaat
Soittoajan varaus
Neuvolan avoin vastaanotto
Babytreffit, Lue lisää!
Toimintaa lapsiperheille Sipoossa