Neuvolan yhteystiedot


Äitiys- ja lastenneuvola

Ota yhteyttä terveydenhoitajaan sähköpostilla tai puhelimella. Löydät oman terveydenhoitajasi kotikatusi perusteella (pdf).

Ajanvaraus ja neuvonta

Ethän käytä sähköpostia luottamuksellisten tai henkilökohtaisten tietojen lähettämiseen.


Nikkilän neuvola

Alue: Nikkilä, Savijärvi, Lehtimäki
Terveydenhoitaja Piia Tapio
puh. 040 1914294, piia.tapio@sipoo.fi

Alue: Kirkonkylä, Hindsby, Jokivarsi, Myyras, Svartböle, Nikkilän kartano, Jokipuisto
Terveydenhoitaja Sabrina Ådahl
puh. 040 1914295, sabrina.adahl@sipoo.fi                                                                                                    

Alue: Herralankylä, Linnanpelto, Etelä-Paippinen, Pohjois-Paippinen, Kartanonrinne
Terveydenhoitaja Janine Knuutila
puh. 040 1914296, janine.knuutila@sipoo.fi

Alue: Vanikko, Talma, Martinkylä, Suursuo
Terveydenhoitaja Outi Lähdemäki
puh. 0401914297, outi.lahdemaki@sipoo.fi

 

Terveydenhoitaja Camilla Simonsen
puh. 040 1914298, camilla.simonsen@sipoo.fi


Söderkullan neuvola

Alue: Pähkinälehto, Söderkulla, Eriksnäs, Mäntymäki
Terveydenhoitaja Maiju Borgström
puh. 040 1914299, maiju.borgstrom@sipoo.fi

Alue: Immersby, Massby, Västerskog, Gumbostand, Hitå, Hansas, Torpanmäki, saaret
Terveydenhoitaja Sabina Westermark
puh. 040 1914300, sabina.westermark@sipoo.fi

Alue:Taasjärvi, Box, Hangelby, Kalkkiranta, Spjutsund, Gesterby, Pigby
Lastenneuvola
Terveydenhoitaja Pia Perämäki 
puh. 040 1916083, pia.peramaki@sipoo.fi

Äitiysneuvola
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                       Terveydenhoitaja Tiina Storbjörk
puh. 040 1914301, tiina.storbjork@sipoo.fi

 

Vastaava terveydenhoitaja Tina Sihvo
puh. 0500 814724, tina.sihvo@sipoo.fi

Neuvolan perhetyö

Perheohjaaja Maria Lindström
puh. 040 191 4444, maria.lindstrom@sipoo.fi

Perheohjaaja Keth Nordman
puh. 040 191 4475, keth.nordman@sipoo.fi

Terveydenhoitaja Yvonne Wickholm 
puh. 050 522 2798
yvonne.wickholm@sipoo.fi

Neuvolapsykologi

Neuvolapsykologi Jenny Ansala
puh. 040 191 4535, jenny.ansala@sipoo.fi

Puhelinaika ma−to klo 8−14

Ehkäisy- ja perhesuunnitteluneuvola

Puh. 040 529 7761
Puhelinaika ma−to klo 12.00−12.45

Palvelupäällikkö

Marjo Karppinen
puh. 050 3299418, marjo.karppinen@sipoo.fi

 

På svenska




Viimeksi muokattu 22.01.2020

KÄYNTIOSOITE


Nikkilä
Jussaksentie 14
2. kerros
04130 Sipoo


Söderkulla
Amiraalintie 2
2. kerros
01150 Söderkulla 

SÄHKÖINEN ASIOINTI


Ajanvaraus 1-3 -vuotiaat
Soittoajan varaus
Neuvolan avoin vastaanotto
Babytreffit, Lue lisää!
Toimintaa lapsiperheille Sipoossa